Villa/Apart Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ 
Bu sözleşme ; “VİLLAYI kiralayan müşteri ve  “VİLLAYI kiraya veren  “KİRALIK VİLLA KALKAN”  arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI” kiralama amacı ile yapılmıştır. “www.kiralikvillakalkan.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “KİRALIK VİLLA KALKAN” 'ya, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME 
Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. KİRALIK VİLLA KALKAN, kiralamak istediğiniz Villanın kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli bilgileri alıp ön kiralama işleminizi yapar. KİRALIK VİLLA KALKAN, Ön kiralama yapıldıktan sonra villa için toplam ödenecek ücretin %25’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaporanın 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT yöntemiyle ödeme yapılabilecektir. Kapora teslim alındıktan sonra hemen  tarafınıza bilgi verilerek  Villanın kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama detaylarında şartlar ve alınan ve alınacak toplam ücret detayları bildirilecektir. . Kaporanın yatırılmaması durumunda KİRALIK VİLLA KALKAN, rezervasyonu iptal etme ve villaya başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın geriye kalan ücreti sözleşme yapıldıktan ve , Villa tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine KİRALIK VİLLA KALKAN,villada kullanımdan dolayı oluşabilecek hasarlar için 500 TL depozit alır villadan çıkışta herhangi bir hasar olmadığında alınan ücret geri ödenir.

VİLLAYA GİRİŞ / ÇIKIŞ 
Rezervasyon başlangıç günü  giriş saati, en erken 15.00’dır, . Müşteri; belirtilen saatden önce giriş talebi yapamaz. Eğer gvillaya giriş gününde villa boş ve hazır ise erken girilmesine müsaade edilir.

Villadan çıkış saati sabah saat 10:00 dur . bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da müşterinin villayı  geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur . Müşterinin kendi isteği ile villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLADA KONAKLAMA SAYISI 
Villalarımıza  sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, KİRALIK VİLLA KALKAN’a bilgi verilecek villanın kapasite durumuna göre KİRALIK VİLLA KALKAN’nın ve villa sahibinin onayıyla kişi sayısında değişiklik yapılacaktır.. KİRALIK VİLLA KALKAN, müşteridenvilla sahibinin istemesi durumunda ilave ücret talep edebilecektir. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Böyle bir tespit  durumlarda KİRALIK VİLLA KALKAN, misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşterilerin vermiş olduğu bilgilerin doğru ve tam olduğunu, bu hususta oluşacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER 
Günlük, haftalık, kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah  havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir  sadece sorunun giderilmesine müşteri talep ederse yardımcı olur. Villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villaların bahçesine ya da içine girmesi ihtiyaçtır. Bu hizmetlerin yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir.,  sitemizdeki villalarımızda detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir..

EVCİL HAYVAN/SİGARA 
Villa sahiplerinin onayı olmadan  villalarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villalarımızın tamamında kapalı alanlarında kesinlikle  sigara içilememektedir.

KİRALAMA ÜCRETLERİ
İnternet sayfamızda belirtilen villa kiralama bedelleri , haftalık olup bir haftadan az ve fazla kiralama durumunda belirtilen haftalık ücret 7’e bölünüp kalınacak gün sayısı ile çarpılarak toplam ödenecek miktar belirlenir Depozit ödemesi  banka hesabına, EFT yolu ile yapılır


REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI 
Reservasyon onayı için yapılan depozit ödemesinden villaya  giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa sahibine  yapılır. Geriye kalan miktarı, villaya girişde, tarafımıza nakit olarak ödemeniz gerekmektedir.
Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini KİRALIK VİLLA KALKAN’ya yazılı olarak yapılması zorunludur.
İptal koşulları ;
a) Rezervasyon için gönderilen depozitonun kesinlikle iadesi yoktur.
b) Villaya giriş  tarihinden önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam kiralama bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.
c) Villaya giriş tarihinden 29 gün ve altı tarihlerde iptal veya gelmeme durumunda kiralama bedelinin tamamı tahsil edilir.
Eğer rezervasyon iptali villaya giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya  giriş yapmaz iseniz ve villada ödemiş olduğunuz toplam kiralama ücreti müşteriye iade edilmez.
KİRALİK VİLLA KALKAN tarafından rezervasyon iptali olursa alınan ücret geri iade edilir.


HASAR DEPOZİTOSU 
Villada kalınan sürede müşteriden kaynaklanabilecek hasarlar için 500 TL hasar depozitosu villa sahibine verilir. Villadan çıkışda herhangi bir hasar olmama durumunda alınan hasar deopzitosu müşteriye geri iade edilir

YÜZME HAVUZLARI 
Villalarımızın Yüzme Havuzu ısıları;hava şartları ve mevsimsel değişiklikten dolayıdeğişkenli gösterebilir . bu durumda havuza girilememesinden KİRALIK VİLLA KALKAN kesinlikle sorumlu değildir.

SORUMLULUKLARIMIZ
KİRALIK VİLLA KALKAN ; villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur.Villada konaklama süresince oluşabilecek arızaların giderilmesinden villa sahibi sorumludur. Arızanın giderilmesi sürecinde yardım talebi olursa müşterilerimize ve villa sahibine her türlü destek verilecektir.

 

FATURA - VERGİ 
sayfamızda bulunan villalar üçüncü şahıslara aittir. KİRALİKVİLLAKALKAN hesabımıza yatırılan deozito ücretinin vergisini vermektedir. Fatura ve fiş talebi sağlanamamaktadır.

MÜCBİR SEBEPLER 
Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda KİRALIK VİLLA KALKAN hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI 
KİRALIK VİLLA KALKAN, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. KİRALIK VİLLA KALKAN hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. KİRALIK VİLLA KALKAN, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. KİRALIK VİLLA KALKAN , kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. KİRALIK VİLLA KALKAN 'nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.kiralikvillakalkan.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, KİRALIK VİLLA KALKAN 'nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www. kiralikvillakalkan.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www. kiralikvillakalkan.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.www. kiralikvillakalkan.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.